„Idealny” mężczyzna…

Autor Charles Stanley

Nie tak dawno temu pewna kobieta z mojego zboru usiadła na przeciwko mnie w moim biurze. Samotna, sfrustrowana i zapłakana. Kiedy już krótko wyłuszczyła mi przyczynę swojej wizyty, zrozumiałem, że jej pomysł na szczęśliwą przyszłość skupiał się wokół wyjścia za mąż — najlepiej jak najszybciej.  

Po tym, jak wysłuchałem powodu, dla którego czuła się tak a nie inaczej, zapytałem ją: „Jakiego mężczyzny szukasz?”. Pół godziny później zakończyła swój opis — typu mężczyzny, który nie istnieje, no chyba, że w czyjejś wyobraźni. Od tamtego czasu zadawałem to samo pytanie wielu kobietom i otrzymywałem podobną odpowiedź. Niektóre kobiety widzą idealnego mężczyznę jako silnego, zdrowego, dobrze ubranego, atrakcyjnego, dynamicznego, odnoszącego sukcesy, godnego zaufania i odpowiedzialnego biznesmena. Inne wyobrażają sobie kogoś żądnego przygód, pasjonującego, romantycznego i z duszą artysty. To ktoś, kto interesuje się wieloma rzeczami i jest w nich dobry. Kocha tylko jedną kobietę, ale oczarowuje wszystkie. Jest dobrym słuchaczem, który słucha także swoich uczuć. I przede wszystkim jest super uduchowionym liderem w życiu i w domu.

Czy kiedykolwiek poznałeś kogokolwiek kto pasuje do tego opisu? Jeśli nie, to głowa do góry, przyjacielu… Nikt nie poznał.

To spotkanie wyzwoliło we mnie chęć zagłębienia się w Słowo Boże i doprowadziło do pytania: Kim jest „idealny” mężczyzna? Jakie charakterystyczne cechy wykazuje? Po pierwsze, idealny mężczyzna nie jest w żaden sposób perfekcyjnym mężczyzną. Jest za to mężczyzną dojrzewającym, starającym się, pogłębiającym swoją wiedzę — ale przede wszystkim jest mężczyzną, który szuka Ojca całym swoim sercem, z całej swojej duszy, każdą swoją myślą i ze wszystkich swych sił (Marka 12:30). Nie dotarł jeszcze do celu, ale jest na dobrej drodze do bycia mężem, którego pragnie jego żona, i ojcem, jakiego potrzebują jego dzieci. Jest mężczyzną odbywającym najbardziej fascynującą podróż życia. Uczy się bycia zrównoważonym, skupionym na Chrystusie mężczyzną — spełnionym człowiekiem, którego Bóg uczynił, by taki był. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *